вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nietrafnie konserwowane ogrodzenia z drewna prędko się psują oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się rozpocząć od dokładnego i starannego przygotowania materiału na płot, gdyż od tego uzależniony jest efekt finalny własnych prac. Przed użyciem produktów do protekcji i dekoracji sztachet z drzewa istotne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy płot przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ten odmiana ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji stądtoteż służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий