пятница, 22 апреля 2016 г.

Nic mocno nie podkreśli linii trawnika względnie kwiatów jak niskie żywe sztachety.

Nadzwyczaj duże, bo aż dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do pokonania , a w przypadku potrzeby zasłania sąsiednie budynki oraz ulice. Aby wykonać taki plot rośliny sadzimy wokół granic posesji. O ile mamy pod dostatkiem miejsca, w najwyższym stopniu „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju prostym, np. z leszczyny, która przy okazji dostarcza orzechy. Jeśli chcemy aby nasze żywe plot było niesłychanie strzeliste a zarazem cienkie to w zacienionym miejscu wolno je uformować z limaku pospolitego, grabu powszechnego ewentualnie klonu. Pamiętajmy także, że kiedy rośliny nas przerosną, ich zmniejszanie może być kłopotliwe.

Nic mocno nie zaznaczy projektu trawnika ewentualnie rabaty jak niskie żywe ogrodzenie.

W miejscu zacienionym, gdzie zarówno trawnik, jak i rośliny kwiatowe czasami nie mogą dobrze rosnąc w wyznaczonych miejscach, niskie krzewy potrafią utrzymać naturalne bogactwo w wyznaczonym miejscu lub zasłonią gołe wycinki gleby. Ślicznie przycięty niewielki żywopłot już sam zresztą wystarczy za ozdobę ogrodu. Na zielone ploty Poznań nadaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Wiosna tylko ogrodzenia formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych gałązkach, których się już nie redukuje), nie tak obficie jak na słońcu, jednak wszak w ciemnych zaułkach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią natomiast ozdabiają je małe jabłuszka, które wolno wykorzystać na przetwory.

Niewysokie lub rosłe roślinne ogrodzenia wolno uzyskać z drzew iglastych.

Na nieszczęście, krzewy z tej klasy mogą być o wiele bardziej kosztowne aniżeli krzewy liściaste. Z nich najlepiej wytrzymuje brak słońca cis pospolity. Zazwyczaj szeroko się rozrasta oraz trzeba go obcinać, jednakże jego odmianę Fastigiata Robusta można odłożyć bez pomocy.Powinien się migiem wschodził a uratuje kolumnowy zarys.

Gdyby wasz kącik jest dosyć zacieniony, powinno się aby roślinny parkan rozświetlić kolorowymi skazami. Poniektóre z cienioznośnych modeli maja metamorfozy o złotawych czy tez wielobarwnych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr tuzinkowy Aureum oraz dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co zgodność z rzeczywistością ich jasne odcienie są w najwyższym stopniu ewidentnego w słońcu, niemniej jednak nawet w cieniu listowie ostają wcale jasne, nieomalże oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий